Fakty niby-prawdy dotyczące instalacji elektrycznych

Wykończenie wnętrz ,

Wiele metod instalacyjnych powinno już dawno wylądować w muzeum. Jednak nie wiedzieć czemu praktykowane są przez grono fachowców. Być może nawet niby fachowców. Jednak nie nam to oceniać.

1. Jedyna słuszna metoda?

Zdaniem „doświadczonych” specjalistów branży najlepszym sposobem na opatrzenie puszki będącej podejściem pod gniazdka elektryczne jest wykonanie wstępnego grupowania przewodów prowadzących do poszczególnych obwodów. Następnie luźne skręcenie przy pomocy palców, a na koniec użycie do mocnego skręcenia karbowanych szczypie. Nawet jeśliby miał któryś z przewodów się ukruszyć. Na razie można wymienić cały przewód. Następnie owija się skręcenia gruba warstwa taśmy izolacyjnej, tak aby ledwie zmieściły się do małej puszki.

Proszę wybaczyć tę odrobinę ironii.

2. Polecane rozwiązanie

Puszki zaopatrujące gniazdka elektryczne, a właściwie przewody w nich zainstalowane powinny być połączone na szybkozłacza. Rozwiązanie polecane ze wszech miar. Nie naraża przewodów w puszkach i gniazdach naściennych na przeciążenia związane z zagięciami. Złączki zajmują przy tym niewiele miejsca. Oczywiście jakość połączenia też nie budzi wątpliwości. Złączki do szybkiego masażu wykonywane są w wielu odmianach. Dotyczy to sposobu stabilizacji pozycji końcówki odizolowanego przewodu.

3. Rewelacja z wysp brytyjskich

Dotyczy topologii sieci, w jakiej funkcjonują gniazdka sklep, dostarcza je do zastosowania zgodnie z zaleceniami przepisów lokalnych, dlatego zagraniczne rozwiązania mogą nie być kompatybilne.

Konkretnym rozwiązaniem jest zastosowanie obwodu gniazd spiętego w zamknięty pierścień. Jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi, aby tak łączyć kontakty Sklep dostarczający gotowe do użycia podzespoły otrzymuje je od producenta wraz z instrukcjami montażu i zgodności dotyczącej Polskich Norm.

4. Zagrożenia wynikające z niewiedzy

Głównym zagrożeniem związanym z hybrydą powyższego rozwiązania jest wystąpienie tzw. impedancji pętli. Znaczy to, że w chwili kryzysowej mogą nie zadziałać zabezpieczenia nadmiarowo-prądowe.

Dlatego nie mogą być w ten sposób łączone gniazdka Sklep w razie wystąpienia awarii może nie uznać reklamacji wadliwie połączonych podzespołów, w których skład wchodzą kontakty Sklep nie ma takiej możliwości, ponieważ gwarancja, której udziela producent, zawiera szczegółowe wytyczne dostosowane do lokalnych przepisów.