Mopy do sprzątania

Uncategorized

W przypadku sprzątania dużych powierzchni np. biurowych, konieczne jest posiadanie profesjonalnych mopów, które zdecydowanie ułatwią nam sprzątanie. Mopy profesjonalne konstruowane są w taki sposób, by jak najszybciej móc z ich pomocą sprzątać duże powierzchnie, a praca szła szybko.

Mopy przemysłowe

Zdecydowanie warto postawić na dobre jakościowo mopy profesjonalne, ponieważ zapewnią nam one także profesjonalne podejście do całego tematu sprzątania.

Jaki mop najlepiej wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów mopów, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto rozeznać się w asortymencie firm, które oferują sprzęt profesjonalny, zastanowić się jakie wady i zalety ma dany sprzęt i dopiero wówczas dokonać zakupu. Pamiętajmy, że mop to nie tylko końcówka złożona z białych, bawełnianych sznurków, lecz często całe zestawy dodatkowych akcesoriów, które sprawdzą siew przypadku sprzątania różnych powierzchni. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne modele mopów. Mopy przemysłowe dzielimy na: sznurkowe, paskowe, płaskie, z wyciskarką, ze spryskiwaczem, okrągłe obrotowe czy parowe.

Zalety mopów sznurkowych

Jedną z ogromnych cech mopów sznurkowych jest to, że zazwyczaj są one bardzo tanie, pewnie dlatego też zyskały one aż taką popularność.W tego typie mopa końcówka składa się z wielu materiałowych sznurków, które doskonale sprawdzą się przy czyszczeniu różnego rodzaju podłóg: od paneli laminowanych i drewnianych, po parkiety, płytki czy linoleum. Zaletą zastosowanych sznurków jest to, że docierają one w każde zagłębienie, dlatego też taki rodzaj mopa sprawdzi się w szczególności przy myciu powierzchni o np. nieregularnych kształtach (idealne do płytek ceramicznych z fugami). Mop sznurkowy zawsze powinien być zakupiony z odpowiednim wiaderkiem, które umożliwi jego idealne odciskanie z nadmiaru wody. Ten rodzaj mopa ceniony jest także ze względu na cenę, która różni się w zależności od materiału, z którego zostały wykonane sznurki. Wśród tego typu mopów wyróżniamy:
– tradycyjny mop bawełniany – w tego typie mopów, sznurki w miarę dobrze chłoną wodę, a co bardzo ważne, można je porządnie wycisnąć. Mop ten polecany jest do każdego rodzaju podłogi,
– mopy z mikrofibry – doskonale radzą sobie z kurzem i zabrudzeniami, a co ważne, nie pozostawiając smug.
– mopy z włókien syntetycznych – są to mopy słabszej jakości, a ich wada jest to, że niezbyt dobrze chłoną wodę. Ważne, by nie używać ich do mycia paneli laminowanych i podłóg drewnianych, ponieważ są one bardzo wrażliwe na nadmiar wody.