Skup metali szlachetnych – Co i jak sprzedać?

Uncategorized

Metale szlachetne najczęściej kojarzone są z cenną biżuterią. Kolejne skojarzenie to inwestycja, która może przynieść duże zyski. Niewiele osób wie, że czasem mogą one znajdować się w sprzęcie elektronicznym i urządzeniach telekomunikacyjnych. W każdej z tych postaci metale szlachetne są do odzyskania, a ich sprzedaż może zasilić domowy budżet.

Co sprzedać?

Skup platyny, złota i srebra – to głównie z tym kojarzona jest działalność punktów odbierających metale szlachetne. W rzeczywistości ich zainteresowaniem cieszą się często również m.in. cyna, wanad, ruten, rod, ołów, molibden, nikiel, a nawet stal narzędziowa.Największym zainteresowaniem klientów skupów cieszą się ceny metali szlachetnych, z których wykonuje się biżuterię. Często są one znacznie bardziej atrakcyjne, niż oferty jubilerów skupujących biżuteryjny złom, a ten znajdzie się w niemal każdym domu.Zainteresowaniem ze strony punktu skupu cieszą się natomiast również zawierające cenny kruszec elementy elektroniczne i telekomunikacyjne. Metale szlachetne odzyskiwane są też często z aparatur chemicznych i zużytych akumulatorów. W każdym przypadku są to śmieci bardzo szkodliwe dla środowiska, jeśli zostaną zutylizowane w nieodpowiedni sposób, które można poddać recyklingowi i na tym zarobić, jeśli akurat ceny metali szlachetnych poszły w górę.

Ile można zarobić?

Jeśli chodzi o metale szlachetne ceny ich w punktach skupu wahają się odpowiednio do sytuacji, na rynku giełdowym. To głównie od notowań zależy, ile w danej chwili odbiorca będzie chciał zapłacić za np. za skup platyny. Zanim więc zaniesie się do niego metale szlachetne ceny warto sprawdzać na bieżąco. Może bowiem okazać się, że oferta sprzed kilku godzin stała się nieaktualna. Jeśli akurat cena jest bardzo atrakcyjne, nie warto zwlekać ze sprzedażą. Za chwilę może ona bowiem ulec znaczniej zmianie.To, ile skup zapłaci za przyniesiony do niego metal szlachetny zależy też od tego, jaka jego ilość znajduje się w danej mieszance, jeśli nie jest to np. czyste złoto. Nie bez znaczenie będzie również to, w jakim stanie kruszec zostanie przyniesiony i jaką będzie on miał jakość.Na ostateczny zysk dla klienta ma wpływ również jego zdolność do prowadzenia negocjacji. Warto zaproponować odbiorcy zmianę warunków skupu. Zwłaszcza, gdy jednorazowo sprzedaje się większą ilość kruszcu, co jest bardzo atrakcyjne z punktu widzenia skupu.