Panele dotykowe przemysłowe- produkty dopasowane do branży

Maszyny i sprzęt ,

Wysokiej jakości panele dotykowe, stosowane jako rozwiązania w różnych gałęziach przemysłu, są z powodzeniem wykorzystywane do wizualizacji procesów produkcji, nadzorowania prac maszyn czy jako narzędzia szybkiego dostępu do informacji. Poszczególne produkty są produkowane w ten sposób, by idealnie spełniać swoje zdanie w konkretnej branży i zapewniać bezawaryjne użytkowanie.

Panele dotykowe ze stali nierdzewnej – do wielu zastosowań

Obudowa ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej sprawia, że panel dotykowy jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, panujących w danej firmie. Takie monitory idealnie spełniają swoje zdanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym czy petrochemicznym. Dla wygody użytkowania mogą być produkowane na stojakach lub do wbudowania w maszynę czy wraz z komputerem przemysłowym. Zależy to od konkretnych warunków.

Panele ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej mają najszersze zastosowanie. Dzięki swoim parametrom jeżeli chodzi o część zewnętrzną, są nie tylko wytrzymałe zewnętrznie, odporne i estetyczne, ale także wydajne. Wysokiej jakości procesory oraz pamięć 32 GB, pozwalają na sprawne zarządzanie dużą ilością danych.

Monitory do zastosowań morskich

Panele dotykowe do zastosowania na łodziach, okrętach i statkach są wykonane w taki sposób by móc spełniać swoje zdanie na obiektach pływających po wodzie słonej. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się anodyzowane aluminium, dzięki czemu posiadają odporną na działanie wilgoci powłokę antykorozyjną. Nie tylko zabezpiecza ona jednak przed wodą, ale także przed niszczącym działaniem soli morskiej.

Taki panel dotykowy posiada ochronę IP65 od strony frontowej, zaś od tyłu IP54. Złącze zasilania jest izolowane. Ogromne znaczenie ma również zabezpieczenie przed wibracjami oraz szeroki zakres temperatury, w której monitor może pracować bezawaryjnie.

Panele do montażu w systemie Rack 19

Oprócz paneli dotykowych, które mogą być montowane w komputerze przemysłowym czy bezpośrednio w maszynie, na rynku istnieją również produkty przystosowane do montażu wewnątrz szafy Rack 19. Mają one odpowiedni front i wymiary w przedziale od 8,4 do 21.3 cala jeżeli chodzi o proporcje 4:3 i 5:4 oraz wymiary od 12,1 do 24 cali w formacie panoramicznym, czyli 16:9 i 16:10.

Tego rodzaju monitory stosuje się tam, gdzie w pobliżu szafy serwerowej pracownik firmy musi mieć cały czas wgląd w zdarzenia systemu. Przykładem zastosowania paneli do montażu w systemie Rack 19, może być monitoring.