Kupowanie węgla w workach

Uncategorized ,

Zima jest okresem, gdy bardzo wiele osób martwi się kosztem jaki trzeba będzie ponieść kupując opał. Najpopularniejszy w naszym kraju jest węgiel. Czy warto go kupować w takiej formie jaka jest najpopularniejsza, czyli luzem?

Węgiel tylko workowany

Ludzie marzą o porządku w kotłowni. Kojarzy się nam ona z brudem, nieczystością. Węgiel jest takim paliwem stałym, które strasznie brudzi pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na węgiel workowany to mamy większą szansę na to, aby zachować jakiś porządek w naszej kotłowni. Węgiel w workach jest sporą konkurencją pelletu drzewnego. Przede wszystkim dlatego, że pellet jest droższy, a dodatkowo jego kaloryczność jest niższa w większości przypadków.

Koszt węgla w workach

Węgiel workowany jest droższy od węgla sprzedawanego luzem. Trzeba się z tym jak najbardziej liczyć. Kupując taki węgiel sprzedaż zazwyczaj prowadzona jest internetowo choć oczywiście sporo składów z paliwami stałymi również posiada węgiel w workach w stałej ofercie.Worki sprawiają, że węgiel jest droższy o około 100 złotych na tonie. Oczywiście jest to cena uśredniona. W zależności od regionu kraju może ona być wyższa, bądź niższa.

Czy węgiel w workach jest lepszy od węgla luzem?

Każdego roku sprzedający węgiel sprzedaż mają na bardzo wysokim poziomie. Workowany węgiel jest coraz popularniejszy więc firm, które zajmują się jego sprzedażą jest również coraz więcej. Jest to całkowicie normalne. Czy jednak węgiel sprzedawany w worku jest lepszy od tego luzem? Sporo osób zadaje sobie właśnie takie pytanie. Jak to więc jest?Węgiel, który sprzedawany jest na składach z paliwem stałym bardzo często leży niczym nieosłonięty. Nawet jeśli jest zadaszony, to wilgoć i tak do niego dotrze, co później odbije się na jego kaloryczności i jakości palenia w piecu. Jeśli wybierzemy węgiel pakowany w worki, to mamy szansę i to dosyć sporą na to, że wilgoć nie będzie tak duża. Węgiel jest przecież w tym przypadku zabezpieczony folią, która w jakimś stopniu ma za zadanie zabezpieczyć go.Węgiel w roku jest również lepszy z tego powodu, że w kotłowni aż tak się nie brudzi. Otwieramy worek i wsypujemy tyle węgla ile potrzebujemy. W kotłowni się nie pyli, nie nosimy brudu do części mieszkalnej naszego domu. Wybór wydaje się oczywisty, węgiel sprzedawany w workach to świetny wybór!