Bioaktywatory do szamba

Środowisko , ,

Dostępne na rynku preparaty do szamba pozwalają na pozbycie się takich problemów jak np. nieprzyjemne zapachy czy zatkana kanalizacja. To zwykle najważniejsze problemy, jakie kojarzone są z niewłaściwym oczyszczanie, szamba. Jednakże dzięki systematycznej i odpowiednio dobranej higienizacji zbiornika, można uniknąć wielu komplikacji, jakie związane są z eksploatacją szamba. Ogrom dostępnych preparatów (tabletki ekologiczne do szamba, bakterie do szamba i inne), pomagają w skutecznym czyszczeniu zbiornika i pozbyciu się problemów.

Dlaczego warto stosować preparaty do szamba?

Powodów, by regularnie stosować różne preparaty do szamba, jest wiele, a jednym z nich jest to, że preparaty te zapewniają drożność systemu odpływowego. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia, które nie są mineralizowane, znacząco spowalniają przepływ ścieków, a co więcej mogą też spowodować powstanie zatorów w przewodach kanalizacyjnych, a w efekcie nawet cofanie się nieczystości. Bakterie do szamba czy też tabletki ekologiczne do szamba, zwiększają pojemność zbiornika, ponieważ powolny rozkład nieczystości sprawia, że na dnie szamba zwykle powstają bardzo gęste osady, które jest ciężko wypompować. Tabletki pozwalają pozbyć się osadów, umożliwiając tym samym wypompować osady. Tu należy pamiętać, że przez gromadzący się muł, pojemność zbiornika znacznie się zmniejsza, a z czasem może nawet doprowadzić do wylania jego zawartości. Duże stężenie zanieczyszczeń w szambie znacząco tez wpływa na kondycję zbiornika, stopniowo powodując coraz to większe jego uszkodzenia.

Bakterie do szamba i nie tylko

Z racji tego, że na rynku znajdziemy wiele różnorodnych środków do oczyszczania szamba, to podczas zakupów powinniśmy analizować ich skład. Kupując preparaty, na pewno należy unikać środków, które zawierają silne substancje chemiczne, ponieważ chemikalia niszczą florę bakteryjną szamba, która ma dobroczynny wpływ na rozkład wszystkich nieczystości w zbiorniku. Co więcej, tego typu preparaty mogą też powodować szkody w instalacji kanalizacyjnej. Spośród wielu środków, zawsze najlepszym wyborem będzie biopreparat, który znany jest na rynku także pod nazwą bioaktywatora. Bioaktywator to ekologiczny środek bakteryjny, który w swoim składzie zawiera szczepy mikroorganizmów, które w naturalny sposób mineralizują nieczystości zbiornika.