Wynajęcie dźwigu

Maszyny i sprzęt

Czasami przy różnego rodzaju pracach, nieodzowną pomocą może okazać się dźwig. Myśląc „dźwig”, każdy ma przed oczami plac budowy z ogromnym żurawiem, ale dźwigi to nie tylko górujące nad miastami majestatyczne maszyny. Do użytku indywidualnego często wykorzystywane są inne dźwigi.

Rodzaje dźwigów

Decydując się na wynajem dźwigów, dobrze jest wiedzieć, z jakiego typu maszynami będziemy mieć do czynienia. Ogólnie rzecz biorąc, dźwig ma za zadanie przenieść dany ładunek z miejsca na miejsce. I właśnie do takich celów klienci indywidualni wykorzystują wynajęte maszyny.

Dźwigi mogą być wieżowe lub ruchome. Tych pierwszych praktycznie nie używa się w usługach indywidualnych, skupmy się zatem na drugim typie dźwigów. Przy pracach przydomowych najczęściej korzysta się z dźwigów samochodowych, które poprzez swoją mobilność i możliwości doskonale się właśnie do takich zadań nadają. Obojętnie, czy wynajmujemy dźwig do pomocy przy budowie, czy też po prostu mamy problem z przeniesieniem dużego ładunku w inne miejsce, najlepszą opcją będą właśnie dźwigi samochodowe.

Najczęściej spotykanym rodzajem wyżej wymienionego dźwigu jest tak zwany HDS, który zobaczyć można w każdym składzie budowlanym. Za pomocą tego prostego w obsłudze urządzenia, kierowca, a zarazem operator z łatwością i w krótkim czasie jest zdolny wyładować kilkutonowe ładunki u klienta.

Innym często spotykanym rodzajem dźwigu jest dźwig koszowy. Z tego rodzaju maszyny korzystamy, przy okazji różnego rodzaju pracy wysokościowych, a sam dźwig ma nie tyle unosić i przenosić ładunki, co ułatwić człowiekowi dostanie się do wysoko znajdujących się rzeczy. Najczęściej dźwigi koszowe wykorzystywane są przy pracach w ogrodzie, na przykład do przycinki zbyt wysokich drzew, lub pracach remontowych, jak naprawa dachu, czy rynien.

Koszt wynajmu dźwigu

Wynajmując dźwig, należy liczyć się z dość pokaźnym wydatkiem. Najmniej zapłacimy za godzinę pracy (stawka usług dźwigowych zawsze przedstawia się w godzinach) dźwigu koszowego, bo w zależności od regionu, koszt może wynieść do 100 złotych. Wynajem dźwigów do innych, bardziej specjalistycznych zdań, to już systematycznie większe kwoty, a cena zależy głównie od możliwości udźwigu wybranego sprzętu. Za maszynę zdolną podnieść ładunki powyżej stu ton, możemy zapłacić nawet powyżej 500 złotych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski