Skup metali

Skup metali przez firmy złomowe

Maszyny i sprzęt

Cyna należy do kategorii metali niskotopowych, dlatego też topi się już w stosunkowo niskiej, jak na tego typu operacje, temperaturze. Ze względu na dobre przewodzenie energii elektrycznej, wykorzystywana jest również w elektronice. Mając do dyspozycji materiały metalowe, można oddać je do najbliższego punktu skupu cyny, gdzie zostaną one poddane recyklingowi. Warto zadbać o środowisko, tym bardziej, że cyna świetnie nadaje się do produkcji nowych przedmiotów, mając ku temu wszystkie zalecane właściwości.

Skup cyny i jego podstawowe zasady


Zanim dojdzie do recyklingu, skup cyny odbywa się w kilku głównych etapach. W pierwszej kolejności należy, oczywiście, przywieźć ze sobą odpowiednie materiały do punktu skupu lub ustalić z firmą zasady przewozu cięższych surowców. Warto poszukać w tym celu profesjonalnej firmy, która nie nastręcza dodatkowych problemów organizacyjnych. Gdy zgromadzone przez klienta materiały znajdą się już na miejscu skupu cyny, następuje ich wycena i dopełnienie potrzebnych formalności.

Pierwszy etap recyklingu cyny


Później pracownicy przystępują do sortowania przywiezionych metali między innymi na: stal, miedź lub też aluminium. Po oddzieleniu od siebie poszczególnych surowców, pracownicy przechodzą do rozdrobnienia ich na niewielkie kawałki. Odbywa się to przy udziale specjalnej maszyny. W dalszym etapie ma miejsce testowanie metali na promieniowanie. Złom cyny, a raczej jego pracownicy, muszą następnie zadbać o poprawne przetransportowanie materiałów do wnętrza stosownych obiektów hutniczych.

Recykling cyny i jego główne zalety


Teraz metale wprowadzone zostają do ogromnego pieca, który ma za zadanie podgrzać je tak, by ostatecznie się stopiły. Stopione metale wlewa się w dalszej kolejności do tak zwanych kęsów, kółek lub też form. Na tym etapie należy je odpowiednio schłodzić i utwardzić. Tak przygotowane, przechodzą do kolejnej maszyny, która je wygładza, by nadawały się do przeróbek. Z odzyskanych metali można produkować przede wszystkim: nowe części samochodów, materiały wykorzystywane przy budowie, metalowe stoły, krzesła, pojemniki, różnego rodzaju urządzenia oraz metalowe rury. Odpowiednio przeprowadzony recykling cyny przynosi wiele korzyści i jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem. Z tego właśnie powodu warto gromadzić metalowe odpadki, przywożąc je następnie na złom cyny. Większość firm złomowych wprowadza specjalne zasady skupu w zależności od domieszki cyny, jaka znajduje się w danym przedmiocie (między innymi: cyna bez domieszek, cyna ze srebrem oraz cyna z ołowiem).