Elektryk

Co musisz wiedzieć o szkoleniach SEP?

Uncategorized

Dzisiaj wiadomo – dobrą pracę nie jest tak łatwo znaleźć. Dlatego też naprawdę warto zainwestować w przeróżne kursy zawodowe, dzięki którym będziemy mieć zawód, a w związku z tym stabilną, dobrą pracę. Ciekawą ofertę posiada Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich. Jak dokładniej wyglądają takie szkolenia SEP?

Podstawowe informacje o szkoleniach SEP

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wymagania stawiane kandydatom można określić jako naprawdę minimalne. Trzeba bowiem mieć ukończone 18 lat oraz mieć wykształcenie podstawowe. W związku z tym takie kursy SEP to także doskonała szansa dla osób, które chcą podjąć jakąś pracę, a w międzyczasie się dokształcać. Jakie zaś to mogą być szkolenia? Otóż w swojej ofercie SEP posiada szkolenie pomiarowe, szkolenie gazowe G3, cieplne G2 oraz energetyczne G1. Dają one nam łącznie szeroki zakres uprawnień – instalatora, konserwatora, palacza CO i wiele innych. Ponadto w SEP organizowane są także kursy zawodowe dla palaczy CO, monterów sieci wodnych i kanalizacyjnych oraz z obsługi autoklawów, co dale naprawdę szerokie perspektywy.

Jak wyglądają szkolenia SEP?

Otóż przedstawiciele SEP dobrze zdają sobie sprawę z faktu, że dzisiaj ciężko jest wygospodarować dużo czasu na kursy i szkolenia. Dlatego też wszystkie kursy SEP trwają tylko jeden dzień, a dokładniej w zasadzie kilka godzin. Warto jeszcze wspomnieć, że istnieje także możliwość wykonania ich wszystkich jednego dnia, co jest bardzo komfortowe dla uczestników. Szkolenia SEP kończą się egzaminem z dozoru i eksploatacji. Warto napomknąć, że osoby, które posiadają już odpowiednią wiedzę, ponieważ np. tylko odnawiają uprawnienia albo ukończyły stosowne technika, mogą tylko zgłosić się na sam egzamin. Kiedy zaś otrzymywane są zaświadczenia? Otóż można je uzyskać po 24 godzinach, zaś książeczki wysyłane są pocztą.

Jak zapisać się na kursy SEP?

W jaki sposób możemy się zapisać na poszczególne kursy? Otóż na początek należy znaleźć najbliższy oddział – tę informację spokojnie znajdziemy na stronie internetowej SEP. Następnie sprawdzamy termin szkoleń, czy nam pasuje i wybieramy ten najdogodniejszy dla nas. Później pozostaje już tylko wypełnienie formularza i uiszczenie opłaty. Warto dodać, że w przypadku zapisów grupowych, cena szkolenia ustalana jest indywidualnie. To ważna wiadomość dla firm, którym wówczas bardziej opłaca się wysłać na raz kilkunastu czy nawet więcej pracowników na szkolenie SEP.

Artykuł powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Elektroenergetyków Polskich.