Nagrzewnice – sposób na niskie temperatury

Maszyny i sprzęt

Kwestia ogrzewania powietrza wydaje się błahą sprawą do momentu, kiedy temperatura wokół nas nie zaczyna spadać, a my nie mamy w pobliżu żadnego źródła ogrzewania. Istnieją sytuacje, takie jak np. praca w dużych halach czy potrzeba ogrzania dużego namiotu i wtedy doskonale sprawdzają się nagrzewnice. Nagrzewnice, czyli urządzenie, którego celem jest ogrzanie powietrza wszędzie tam, gdzie brakuje jego stałego źródła.

Działanie nagrzewnicy nie jest specjalnie skomplikowane i opiera się przede wszystkim na przepływie powietrza przez układ maszyny, bez styczności ze źródłem ogrzewania. Nagrzewnice zasilane są określonym paliwem.

Ogromną zaletą nagrzewnic jest ich mobilność, czyli w możliwość ich użytkowania w różnych miejscach, które bez nich skazane byłyby na zupełnie wychłodzenie. Nagrzewnice, które można znaleźć na rynku dzieli się ze względu na rodzaj paliwa, dzięki czemu możemy wybrać nagrzewnice elektryczne, gazowe, na paliwo stałe lub olej uniwersalny,olejowe lub nawet promienniki olejowe.

Odprowadza spaliny czy nie?

Nagrzewnice najczęściej używane są w takich miejscach jak; magazyny, sklepy, warsztaty, budowy czy hale produkcyjne. Nie zawsze są głównym źródłem ciepła, czasem występują jako urządzenia „dogrzewające”. Dlatego przy wyborze potrzebnej nam nagrzewnicy bardzo ważne jest miejsce docelowe jej pracy, ponieważ również to zdeterminuje nasz wybór pomiędzy tymi nagrzewnicami, które odprowadzają spaliny oraz modele, które tego nie robią.

Pamiętaj, że nagrzewnicy nie musisz kupować na własność. Jeśli potrzebna jest na określony czas, nagrzewnicę możesz też po prostu wynająć.

Jak łatwo się domyślić pierwsze z nich ogrzewają powietrze nie zanieczyszczając go, w drugim przypadku, w czasie nagrzewania pomieszczenia nie powinni w nim przebywać ludzie, ponieważ nagrzewnica tego rodzaju może stanowić dla nich niebezpieczeństwo. Warto jednak podkreślić, że nagrzewnice bez odprowadzania spalin są najefektywniejsze, ponieważ spalanie zostanie wykorzystane jedynie do ogrzania konkretnego pomieszczenia. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. W ofercie naszej firmy można znaleźć zarówno nagrzewnice olejowe wysokociśnieniowe czy nagrzewnice zasilane pośrednio.