Obróbka betonu

Obróbka betonu – proces szlifowania posadzek betonowych

Uncategorized

Beton należy do najpopularniejszych materiałów, jakie obecnie wykorzystywane są do budowy różnego rodzaju budynków. Może on służyć również jako surowa forma dekoracji konkretnego pomieszczenia. Betonowe posadzki również można spotkać w wielu różnych miejscach, jednak taką powierzchnię należy odpowiednio przygotować.

Szlifowanie podłóg betonowych

Obróbka betonu za pomocą specjalistycznych urządzeń do betonu wymaga wiele uwagi i umiejętności ze strony osoby kierującej daną maszyną. Okazuje się, że klasyczny, prosty i bardzo surowy beton pod wpływem działanie odpowiednich narzędzi może stać się wspaniałą, dekoracyjną powierzchnią. W wyniku polerowania posadzki betonowej zyskuje ona nie tylko wspaniały wygląd, ale również bardzo wysokiej jakości, odporne wykończenie przypominające nieco kamień naturalny, posadzkę lastryko lub nawet marmur. Nie trzeba martwić się o wypolerowaną posadzkę, ponieważ staje się ona wyjątkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak również na sposoby jej użytkowania. Metoda polerowania betonu daje w efekcie bardzo gładką, idealnie płaską oraz ciekawą powierzchnię, która świetnie zdaje egzamin w przypadku różnego rodzaju hal magazynowych.

Najważniejsze zalety szlifowanej posadzki

Maszyny do betonu firmy http://wierceniebetonu.com/, których głównym zadaniem jest polerowanie materiału zapewniają posadzką bardzo interesujący pod względem wizualnym efekt. Ponadto gładka powierzchnia w dość dużym stopniu ogranicza wszelkie wibracje wózków widłowych, jak również ułatwia wyładowania elektrostatyczne czułych urządzeń elektronicznych. Nie trzeba się również przejmować śladami opon na posadzce, ponieważ one zwyczajnie znikają. Powierzchnia jest bardzo prosta w utrzymaniu czystości przy niewielkim wysiłku.
Tego typu posadzki, z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość i odporność najczęściej i najchętniej stosowane są w: magazynach, obiektach przemysłowych oraz biurowych, restauracjach lub pubach, salonach samochodowych, garażach oraz coraz częściej we wnętrzach mieszkalnych.

Na czym polega szlifowanie betonu?

Maszyny do betonu, które mają na celu szlifowanie posadzki mają nie lada zadanie do wykonania. Obróbka betonu rozpoczyna się od zdarcia go aż do odsłonięcia jego struktury. Następnie specjalnym środkiem impregnującym należy dokładnie związać beton, a w kolejnym etapie pozostaje już jedynie wypolerować i wygładzić całą powierzchnię, aż do zamknięcia jej mikroporów, co w efekcie daje wysoki poziom połysku. Wiercenie betonu nie jest tu konieczne, jak również wylewanie kolejnej warstwy produktu.